• Extensions
  Extensions
  Save
 • Categories
  Categories
  Save
 • Sale Type
  Sale Type
  Save
 • Domain Length
  Domain Length
  Between
  Save
 • Price Range
  Price Range
  Between
  Save
 • Language
  Language
  Save
 • Special Domains
  Special Domains
  Save
 • Domain Age
  Domain Age
  Between
  Save
 • Add Date
  Add Date
  Save
 • Number of Offers
  Number of Offers
  Arası
  Save
 • Special characters
  Special characters
  Save
 • Safe Search

Alan adımı daha hızlı nasıl satabilirim?

Alan adınızı daha hızlı satmak istiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz ip uçlarını incelemek isteyebilirsiniz.

1. Alan adınızı listeleyin ve alan adınız için bir teklif ver fiyatı belirleyin.
Bir alan adını önerilen bir hemen al fiyat ile listelediğiniz zaman genellikle belirsiz bir teklif ver fiyatı belirlediğiniz durumlara göre daha çok teklif alırsınız. Ek olarak, araştırmalarımız, hemen al fiyatı belirlenmiş olan alan adlarının pazarlık gibi bir işleme tabi tutulmadıkları ve istenen fiyat belirli olduğu için satılma olasılıklarının daha çok olduğunu göstermektedirler.

2. Fiyat önerisi ve daha fazlası için AlanAdlari.com Değerlendirme Hizmeti alın
Hesabınızdaki alan adı yönetimi bölümünü kullanarak, bütün alan adlarınız için alan adı değerlendirme hizmeti siparişi verebilirsiniz. Alan adınızın miktarı ile ilgili bir değerlendirme alır almaz bunu alan adınızda uygulayarak fiyatı belirleyebilirsiniz.

Unutmayın! AlanAdlari.com’da “hemen al” fiyatı ile listelenen alan adları genellikle teklif ver seçeneği ile listelenen alan adlarından daha hızlı satılırlar ve satılma oranları da daha yüksektir.

AlanAdlari.com pazar analistlerimizden biri alan adınız ile özel olarak ilgilenmek vasıtasıyla alan adınızın özel derinlemesine bir değerlendirmesini yaparak size ulaştıracak.

3. WHOIS bilgilerinizi değiştirin.
“Yönetici” iletişim bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Bu ayarlarınızı kayıt şirketiniz vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

4. Alan adı Satış Sayfası Hizmetimizden yararlanın
Satış sayfası hizmetini kullandığınız takdirde alan adlarınızın satışının yapıldığı linklere yönlendirmeler yapan banner ve linkler yayınlanır. Bu da alan adınızın satılabilme ihtimalini dört kat artırmış olur. Bir ziyaretçi alan adınıza gelip bu alan adını almak isteyebilir ama AlanAdlari.com hizmetlerini bilmedikleri için ulaşamaya da bilir. Bu şekilde bu tarz ziyaretçi kaynaklarına alan adlarınızı bulma şansı tanıyarak teklif verme olanağını da artırmış olursunuz. Bu hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

5. AlanAdlari.com link sistemini kullanınız
Kontrol ettiğiniz herhangi bir web sayfasına bu bağlantıyı ekleyebilirsiniz.
“http://www.alanadlari.com/domain/alanadi.uzantı”
Bu bağlantıyı eklerken URL’deki ALANADI.UZANTI yerine satmak istediğiniz alan adını yazmayı unutmayınız.

Ziyaretçiler bu bağlantıya tıkladıkları takdirde AlanAdlari.com’daki ilan sayfasına yönlendirileceklerdir. Bu tip link hizmetlerini satmak için kullanan satıcıların çoğu alan adlarını bu hizmeti kullanmayan alan adı satıcılarına göre 3-4 kat daha hızlı bir şekilde satabilmektedirler.

6. Portföyünüzü diğer insanlarla paylaşın
AlanAdlari.com hesap ayarlarınızda (Hesabım > Kişisel Bilgilerim > Hesap Ayarları) ilerde potansiyel olabilecek kişiler ile paylaşabilmeniz için bir link sağlamaktayız. Bu link potansiyel alıcıları AlanAdlari.com’da satılmaya uygun alan adlarınıza yönlendirecek. Size sağlanmış olan bu linki istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Değiştirme işleminde sonra ilk verilen link çalışmayacağı için yeniden size sağlanan ilgili linki kullanmaya devam ediniz.

7. Hizmetlerimizden yararlanın
Vitrin hizmetlerimiz alan adlarınızı ana sayfada ve kategoriler içinde daha görülebilir yerlerde sıralayarak bir alan adının alıcılara daha fazla görülmesi suretiyle satışları hızlandırmaktadır. Alıcıların çoğu alan adı alırken kategori içlerinde, ana sayfada gezdikleri için bu da bir alan adının satılma ihtimalini artırabilen bir olgu halini almaktadır. Vitrin hizmetlerinin kullanımı alan adınızın satılabilme ihtimalini yaklaşık beş kat artırmaktadır.

8. Alan adınız İçin iki kategori belirleyin
Alan adınız bu hamle ile sadece aramalarda daha aktif sonuçlar vermekle kalmayacak aynı zamanda tarama usulü alan adı arayan yatırımcıların gözüne birden fazla çarpacak. Daha fazla kategori = Daha fazla görülebilirlik.

9. Her teklife cevap verin.
AlanAdlari.com olarak samimiyetle bu tavsiyede bulunmaktayız. Fiyat ne kadar düşük olursa olsun, çoğu zaman alıcılar tabiri caizse karşılarındaki alan adı sahiplerini ölçmek için gerçekten düşük bir fiyatla başlarlar. Sonrasında siz daha yüksek bir fiyat aradığınızı belirtip karşılığında iki tarafında mutabık olduğu bir noktaya gelebilirsiniz.

10. AlanAdlari.com iletişim bilgilerinizi güncel tutun:
AlanAdlari.com iletişim bilgilerinizi güncel tutarak aldığınız alım/satım tekliflerinin bildirimlerini alıp almadığınızdan emin olabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında verilerinizin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi için ziyaret ediniz: Veri Gizliliği

×