• Extensions
  Extensions
  Save
 • Categories
  Categories
  Save
 • Sale Type
  Sale Type
  Save
 • Domain Length
  Domain Length
  Between
  Save
 • Price Range
  Price Range
  Between
  Save
 • Language
  Language
  Save
 • Special Domains
  Special Domains
  Save
 • Domain Age
  Domain Age
  Between
  Save
 • Add Date
  Add Date
  Save
 • Number of Offers
  Number of Offers
  Arası
  Save
 • Special characters
  Special characters
  Save
 • Safe Search

Alan adlarımı nasıl açık arttırmaya çıkartabilirim?

AlanAdlari.com hesabınızda listelediğiniz alan adlarınız otomatik olarak açık arttırmaya sunulmazlar. AlanAdlari.com standart listelemelerinde yer alırlar. Listelenen alan adları için iki çeşit açık arttırma seçeneği sunulmaktadır. Alan Adı açık Arttırmaları ya da Tematik Alan Adı Açık Arttırmaları.

Hesabım > İlanlarım sayfasına girilir. Açık arttırmaya çıkartılmasını istenilen alan adı/adları seçilir ve “Açık Arttırmaya Çıkarın“ butonuna tıklanır. Açık arttırma türü seçilir (Standart veya Tematik) “Devam Et“ butonuna tıklanır. Kriterlerin sağlanması durumunda başvuru ÜCRETSİZdir. Sağlanmaması durumunda 10 TL hizmet bedeli ödenerek başvuru yapılabilmektedir.

a- Aktif teklifin açık arttırmaya çevrilmesi
Alan adınıza teklif geldiğinde 3 numaralı seçenek seçilerek ücretsiz olarak alan adı açık arttırmaya çıkartılabilir. Açık arttırmaya çıkartılması durumunda gelen teklif tutarı otomatik olarak rezerve bedeli olarak belirlenir. Açık arttırmaya katılımcı olmaması durumunda alan adı teklifi veren müşteri tarafından kazanılacaktır.

b- Kriterlerin kontrol edilmesi
Açık arttırma başvurusu esnasında belirli kriterlerin kontrolü yapılmaktadır. Bu kriterlerin sağlanması durumunda alan adı ÜCRETSİZ olarak açık arttırmaya çıkartılır. Kriterler;
- Alan adının Öne Çıkanlar listesinde olma durumu kontrol edilir.
- Alan adı için önceki aya ait satış sayfası istatiktikleri kontrol edilir.
- Alan adı için geçmiş teklif sayısı kontrol edilir.


Kriterlerin sağlanmaması durumunda sayfanın altında bulunan “ödeme yaparak başvuruyu gerçekleştirmek istiyorsanız tıklayın” metinine tıklanılır. Açılan sayfada açık arttırma için gerekli düzenlemeler yapılır ve “Onayla” butonuna tıklanır. Ardından ödeme yöntemlerinden biri seçilerek ödeme işlemi tamamlanır.

İpucu: Sizin için hazırlamış olduğumuz daha hızlı alan adı satma kılavuzunu kontrol ederek konu ile ilgili daha detaylı bir yardım alabilirsiniz.

Tematik Açık Artırma Etkinlikleri
Koşul: Başvuru koşuluyla eklemiş olduğunuz alan adının açık artırma için onaylanması gerekmektedir.

AlanAdları.com yüksek kalitedeki alan adları için Alan Adı Açık Artırmaları ve Tematik Alan Adı Açık Artırmalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Daha önce AlanAdlari.com tarafından başvurusu geri çevrilmemiş ve hesabınızda listelediğiniz herhangi bir alan adı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Hatırlatma 1: 24 saatlik zaman dilimi içinde 10(on) adet alan adına kadar açık arttırma işlemi talebinde bulunabilirsiniz. Bu alan adlarının yukarıda da belirtildiği gibi AlanAdlari.com hesabında listelenmesi de gerekmektedir.

Hatırlatma 2: Bütün açık arttırma etkinlikleri sadece yüksek kalitedeki alan adları ve jenerik alan adlarına açıktır. Herhangi bir açık arttırma etkinliği için alan adlarının bireysel kriterleri başvuru sürecinde incelenebilmektedir. Başvurularınız AlanAdlari.com uzmanları tarafından kontrol edilmektedir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında verilerinizin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi için ziyaret ediniz: Veri Gizliliği

×