• Uzantılar
  Uzantılar
  Kaydet
 • Kategoriler
  Kategoriler
  Kaydet
 • Satış Tipi
  Satış Tipi
  Kaydet
 • Alan Adı Uzunluğu
  Alan Adı Uzunluğu
  Arası
  Kaydet
 • Fiyat Aralığı
  Fiyat Aralığı
  Arası
  Kaydet
 • Dil
  Dil
  Kaydet
 • Özel Alan Adları
  Özel Alan Adları
  Kaydet
 • Alan Adı Yaşı
  Alan Adı Yaşı
  Arası
  Kaydet
 • Eklenme Tarihi
  Eklenme Tarihi
  Kaydet
 • Özel Karakterler
  Özel Karakterler
  Kaydet
 • Güvenli Arama

Alan adlarımı nasıl açık arttırmaya çıkartabilirim?

AlanAdlari.com hesabınızda listelediğiniz alan adlarınız otomatik olarak açık arttırmaya sunulmazlar. AlanAdlari.com standart listelemelerinde yer alırlar. Listelenen alan adları için iki çeşit açık arttırma seçeneği sunulmaktadır. Alan Adı açık Arttırmaları ya da Tematik Alan Adı Açık Arttırmaları.

Hesabım > İlanlarım sayfasına girilir. Açık arttırmaya çıkartılmasını istenilen alan adı/adları seçilir ve “Açık Arttırmaya Çıkarın“ butonuna tıklanır. Açık arttırma türü seçilir (Standart veya Tematik) “Devam Et“ butonuna tıklanır. Kriterlerin sağlanması durumunda başvuru ÜCRETSİZdir. Sağlanmaması durumunda 10 TL hizmet bedeli ödenerek başvuru yapılabilmektedir.

a- Aktif teklifin açık arttırmaya çevrilmesi
Alan adınıza teklif geldiğinde 3 numaralı seçenek seçilerek ücretsiz olarak alan adı açık arttırmaya çıkartılabilir. Açık arttırmaya çıkartılması durumunda gelen teklif tutarı otomatik olarak rezerve bedeli olarak belirlenir. Açık arttırmaya katılımcı olmaması durumunda alan adı teklifi veren müşteri tarafından kazanılacaktır.

b- Kriterlerin kontrol edilmesi
Açık arttırma başvurusu esnasında belirli kriterlerin kontrolü yapılmaktadır. Bu kriterlerin sağlanması durumunda alan adı ÜCRETSİZ olarak açık arttırmaya çıkartılır. Kriterler;
- Alan adının Öne Çıkanlar listesinde olma durumu kontrol edilir.
- Alan adı için önceki aya ait satış sayfası istatiktikleri kontrol edilir.
- Alan adı için geçmiş teklif sayısı kontrol edilir.


Kriterlerin sağlanmaması durumunda sayfanın altında bulunan “ödeme yaparak başvuruyu gerçekleştirmek istiyorsanız tıklayın” metinine tıklanılır. Açılan sayfada açık arttırma için gerekli düzenlemeler yapılır ve “Onayla” butonuna tıklanır. Ardından ödeme yöntemlerinden biri seçilerek ödeme işlemi tamamlanır.

İpucu: Sizin için hazırlamış olduğumuz daha hızlı alan adı satma kılavuzunu kontrol ederek konu ile ilgili daha detaylı bir yardım alabilirsiniz.

Tematik Açık Artırma Etkinlikleri
Koşul: Başvuru koşuluyla eklemiş olduğunuz alan adının açık artırma için onaylanması gerekmektedir.

AlanAdları.com yüksek kalitedeki alan adları için Alan Adı Açık Artırmaları ve Tematik Alan Adı Açık Artırmalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Daha önce AlanAdlari.com tarafından başvurusu geri çevrilmemiş ve hesabınızda listelediğiniz herhangi bir alan adı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Hatırlatma 1: 24 saatlik zaman dilimi içinde 10(on) adet alan adına kadar açık arttırma işlemi talebinde bulunabilirsiniz. Bu alan adlarının yukarıda da belirtildiği gibi AlanAdlari.com hesabında listelenmesi de gerekmektedir.

Hatırlatma 2: Bütün açık arttırma etkinlikleri sadece yüksek kalitedeki alan adları ve jenerik alan adlarına açıktır. Herhangi bir açık arttırma etkinliği için alan adlarının bireysel kriterleri başvuru sürecinde incelenebilmektedir. Başvurularınız AlanAdlari.com uzmanları tarafından kontrol edilmektedir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında verilerinizin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi için ziyaret ediniz: Veri Gizliliği

×