• Uzantılar
  Uzantılar
  Kaydet
 • Kategoriler
  Kategoriler
  Kaydet
 • Satış Tipi
  Satış Tipi
  Kaydet
 • Alan Adı Uzunluğu
  Alan Adı Uzunluğu
  Arası
  Kaydet
 • Fiyat Aralığı
  Fiyat Aralığı
  Arası
  Kaydet
 • Dil
  Dil
  Kaydet
 • Özel Alan Adları
  Özel Alan Adları
  Kaydet
 • Alan Adı Yaşı
  Alan Adı Yaşı
  Arası
  Kaydet
 • Eklenme Tarihi
  Eklenme Tarihi
  Kaydet
 • Özel Karakterler
  Özel Karakterler
  Kaydet
 • Güvenli Arama

Alan adlarımın satış ayarlarını ve fiyatlarını nasıl değiştirebilirim?

AlanAdlari.com alan adı yönetimi paneli , dijital piyasamızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz üzere tasarlanmıştır. Alan adı yönetimi alan adlarınızın fiyatlarını ve satış seçenekleri belirlemenizde size yardımcı olmaktadır. Bu panel yardımı ile sadece hesabınızda listelenen alan adlarının ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Ayarlarımı Nasıl Değiştirebilirim:

1- Bu konuda değişiklikler yapabilmeniz için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.
a- AlanAdlari.com hesabınıza giriş yapınız.
b- Hesabım > İlanlarım > Alan Adı Yönetimi sırasını takip ediniz.
c- Fiyat, Satış Türü ve Pazarlama Seviyesi gibi seçeneklere giderek ayarlarınızı istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
İlgili sütunlara imlecinizi getirerek çark işaretine tıklamak suretiyle dilediğiniz ayarları kullanabilirsiniz.

2- Bu Ayarları Kullanarak Neleri Değiştirebilirsiniz:
a- Fiyat : Seçeneklere bağlı olarak belirtilen fiyat satıcının belirlediği ve bağlayıcılığı olmayan fiyat satıcı tarafından belirlenir. Teklif Ver şeklinde listelenen alan adları alıcıların teklif vermesi üzerine işleyen bir sistemdir. Fakat Hemen Al fiyatı belirlenen alan adları için ilgili miktar teklif edildiğinde bu teklif bağlayıcı bir özellik taşımaktadır ve satış işlemi otomatik olarak başlar.
b- Minimum Teklif : Minimum teklif alıcının teklifleri iletebilmesi için geçmesi gereken teklif eşiğidir. Bu uygulama satıcıların düşük tekliflerle ile zaman kaybetmesini engellemek üzere yapılmıştır. Minimum teklif fiyatınızdan daha düşük bir teklifde bulunmayı denedikleri zaman girilen minimum bedelin altında teklif veremezsiniz şeklinde uyarı mesajı ile karşılaşılmaktadır. Eğer seçiminizi Hemen Al şeklinde yapacak olursanız minimum teklif özelliği bu tip satışlar için kullanılan bir uygulama değildir.
c- Satış Seçenekleri:
i. Teklif Ver: Bu seçenek alan adının tekliflere açık olduğunu belirtmektedir ve teklif verildikten sonra pazarlıklara başlanabilmektedir. Teklif ver ile beraber bir ücret belirtilmiş ise bu rakam genellikle pazarlıklara başlanılabilmesi için realist bir şekilde belirlenmelidir. Bu alan adları için belirlenen herhangi bir fiyat ya da minimum teklif alan adı ile ilgili bir bağlayıcılık içermemektedir.
ii. Hemen Al: Bu seçenek alan adının sabit bir fiyatla listelenip pazarlık gerektirmediği anlamına gelmektedir. Fiyatı bu şekilde belirlenmiş alan adları listelemelerde Hemen Al şeklinde görülür ve ilgili tutar teklif edildiğinde satıcı bu alan adını bu fiyata satmak durumundadır.

İpucu: AlanAdlari.com satış istatistiklerine dayanarak, alan adlarınızı daha hızlı satmanız konusunda size yardımcı olacağı için Hemen Al fiyatı belirlemenizi önermekteyiz.


Satılık Olma Durumu: İlanlarım sayfamızda alan adı yönetiminde satış görünümü şeklinde listelediğiniz alan adlarınızı satış seçenekleri satış türü sütunundan seçebilmektesiniz. Kayıt Onayı gerçekleştirilen alan adlarınız otomatik olarak satılık şeklinde listemize eklenmektedir, fakat AlanAdlari.com olarak alan adlarınızı satmanız konusunda sizi teşvik etmemize rağmen satılık değil seçeneğini kullanarak alan adınızı satılık listesinden kaldırabilirsiniz.

Ek Kaynaklar:
Fiyat belirleme konusunda emin değilseniz ya da bu konuyla ilgili daha verimli olmak istiyorsanız değerleme hizmetimizi satın alabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında verilerinizin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi için ziyaret ediniz: Veri Gizliliği

×