• Extensions
  Extensions
  Save
 • Categories
  Categories
  Save
 • Sale Type
  Sale Type
  Save
 • Domain Length
  Domain Length
  Between
  Save
 • Price Range
  Price Range
  Between
  Save
 • Language
  Language
  Save
 • Special Domains
  Special Domains
  Save
 • Domain Age
  Domain Age
  Between
  Save
 • Add Date
  Add Date
  Save
 • Number of Offers
  Number of Offers
  Arası
  Save
 • Special characters
  Special characters
  Save
 • Safe Search

Alan adlarımın satış ayarlarını ve fiyatlarını nasıl değiştirebilirim?

AlanAdlari.com alan adı yönetimi paneli , dijital piyasamızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz üzere tasarlanmıştır. Alan adı yönetimi alan adlarınızın fiyatlarını ve satış seçenekleri belirlemenizde size yardımcı olmaktadır. Bu panel yardımı ile sadece hesabınızda listelenen alan adlarının ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Ayarlarımı Nasıl Değiştirebilirim:

1- Bu konuda değişiklikler yapabilmeniz için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.
a- AlanAdlari.com hesabınıza giriş yapınız.
b- Hesabım > İlanlarım > Alan Adı Yönetimi sırasını takip ediniz.
c- Fiyat, Satış Türü ve Pazarlama Seviyesi gibi seçeneklere giderek ayarlarınızı istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
İlgili sütunlara imlecinizi getirerek çark işaretine tıklamak suretiyle dilediğiniz ayarları kullanabilirsiniz.

2- Bu Ayarları Kullanarak Neleri Değiştirebilirsiniz:

a- Fiyat : Teklif Ver şeklinde listelenen alan adları alıcıların teklif vermesi üzerine işleyen bir sistemdir. Fakat Hemen Al fiyatı belirlenen alan adları için ilgili miktar teklif edildiğinde bu teklif bağlayıcı bir özellik taşımaktadır ve satış işlemi otomatik olarak başlar.

b- Minimum Teklif : Minimum teklif alıcının teklifleri iletebilmesi için geçmesi gereken teklif eşiğidir. Bu uygulama satıcıların düşük tekliflerle ile zaman kaybetmesini engellemek üzere yapılmıştır. Minimum teklif fiyatınızdan daha düşük bir teklifde bulunmayı denedikleri zaman girilen minimum bedelin altında teklif veremezsiniz şeklinde uyarı mesajı ile karşılaşılmaktadır. Eğer seçiminizi Hemen Al şeklinde yapacak olursanız minimum teklif özelliği bu tip satışlar için kullanılan bir uygulama değildir.

c- Satış Seçenekleri:
i. Teklif Ver: Bu seçenek alan adının tekliflere açık olduğunu belirtmektedir ve teklif verildikten sonra pazarlıklara başlanabilmektedir. Teklif ver ile beraber bir ücret belirtilmiş ise bu rakam genellikle pazarlıklara başlanılabilmesi için realist bir şekilde belirlenmelidir. Bu alan adları için belirlenen herhangi bir fiyat ya da minimum teklif alan adı ile ilgili bir bağlayıcılık içermemektedir.
ii. Hemen Al: Bu seçenek alan adının sabit bir fiyatla listelenip pazarlık gerektirmediği anlamına gelmektedir. Fiyatı bu şekilde belirlenmiş alan adları listelemelerde Hemen Al şeklinde görülür ve ilgili tutar teklif edildiğinde satıcı bu alan adını bu fiyata satmak durumundadır.

İpucu: AlanAdlari.com satış istatistiklerine dayanarak, alan adlarınızı daha hızlı satmanız konusunda size yardımcı olacağı için Hemen Al fiyatı belirlemenizi önermekteyiz.

Satılık Olma Durumu: İlanlarım sayfamızda alan adı yönetiminde satış görünümü şeklinde listelediğiniz alan adlarınızı satış seçenekleri satış türü sütunundan seçebilmektesiniz. Kayıt Onayı gerçekleştirilen alan adlarınız otomatik olarak satılık şeklinde listemize eklenmektedir, fakat AlanAdlari.com olarak alan adlarınızı satmanız konusunda sizi teşvik etmemize rağmen satılık değil seçeneğini kullanarak alan adınızı satılık listesinden kaldırabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında verilerinizin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi için ziyaret ediniz: Veri Gizliliği

×