• Uzantılar
  Uzantılar
  Kaydet
 • Kategoriler
  Kategoriler
  Kaydet
 • Satış Tipi
  Satış Tipi
  Kaydet
 • Alan Adı Uzunluğu
  Alan Adı Uzunluğu
  Arası
  Kaydet
 • Fiyat Aralığı
  Fiyat Aralığı
  Arası
  Kaydet
 • Dil
  Dil
  Kaydet
 • Özel Alan Adları
  Özel Alan Adları
  Kaydet
 • Alan Adı Yaşı
  Alan Adı Yaşı
  Arası
  Kaydet
 • Eklenme Tarihi
  Eklenme Tarihi
  Kaydet
 • Özel Karakterler
  Özel Karakterler
  Kaydet
 • Güvenli Arama

Pazarlıkta alan adı satıcısına ne gibi seçenekler sunulmaktadır?

Bir alan adının listelemede ki durumu “Teklif Ver” şeklinde belirlenmişse, yapılan herhangi bir teklife karşı satıcı üç (3) farklı seçeneğe başvurabilir:

Teklifi Kabul Etmek
Satıcının verilen teklifi kabul etmesi durumunda bir anlaşmaya varılmış olur ve transfer işlemleri başlatılır.

Karşı bir Teklif Belirlemek
Satıcı verilen teklifi beğenmediği takdirde karşı bir teklif belirleyebilmektedir. Bu durumda bir e-posta bildirimi AlanAdlari.com sisteminden size gönderilmiş olur. Satıcı bir karşı teklif belirlerken pazarlık sınırını kendi teklif seçeneklerinden belirli bir yüzde belirleyerek sizin yapacağınız karşı bir teklife karşı bir sınırlandırma koyabilir. Örneğin teklifinize karşı 1000 Lira istemiş ve bu karşı teklife cevap olarak düşündüğünden düşük teklifler almaması için %80’lik bir oran belirleyip en düşük 800 lira gibi bir sınır belirleyerek pazarlığa farklı bir bakış açısı getirebilir.

Önce verilmiş bir teklifin aynısı bir karşı teklif verilmesi bir satış anlaşmasının gerçekleştiği anlamına gelmemektedir. İki tarafın da teklifleri sistem üzerinden kabul etmesi gerekmektedir.
AlanAdlari.com olarak yapılan ilk tekliflerin satıcılar tarafından bir karşı teklif belirtilmeksizin reddedilemeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Bir Açık Artırma Başlatmak
Bir satıcı alan adlarının herhangi biri için bir teklif alması durumunda yedi (7) gün içerisinde bu alan adı için bir açık artırma başlatabilir. Satıcının bu opsiyonu kullanması durumunda verilmiş olan orijinal teklif açık artırmanın rezerve ücreti olarak belirlenecektir. Bu yüzden daha yüksek bir teklif gelmemesi durumunda rezerve ücreti olarak belirlenmiş olan teklifiniz geçerli olduğu için satıcı bu teklifi kabul etmek durumunda kalacaktır. Açık artırmanın kapanış süresi ise ilk teklifi verdiğiniz günden itibaren 7 gündür.


Bir alan adının dijital piyasamızda hemen al fiyatı ile bulunması durumunda istenen fiyatın verilmesinin akabinde bir anlaşmaya varılmış olur. AlanAdlari.com olarak satıcıların listelemiş oldukları alan adlarının fiyatları konusunda emin ve kesin olmalarını beklemekteyiz. Yine de teklif ver şeklinde belirtilmiş olan alan adları için bu durum biraz daha rahat olup satıcıların bu konudaki inisiyatifleri biraz daha geniştir. Satıcılara teklif geçmişi üzerinden teklifler gidip gelmektedir. Bu tekliflere bir cevap gelmemesi durumunda ise teklif süresi geçmiş olacağından teklifler geçerliliğini kaybedecektir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında verilerinizin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi için ziyaret ediniz: Veri Gizliliği

×